Vishay WSL1206R0650FEK
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.065ohm, 0.1275V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL1206R0650FEK.
IHS
Datasheet5 pagine2 anni fa
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Supply Chain
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Parti correlate
TE ConnectivityTL2BR068F
Fixed Resistor, Metal Foil, 0.25W, 0.068ohm, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 0.068 Ohm 1% 1/4W ±1000ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL1206R0650FEK fornite dai suoi distributori.
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.25W,0.065 OHM,1% TOL, LEAD-FREE, BULK
SMD Power Metal Strip/Current Sensing Resistors 1/4watt 0.065ohms 1%
Current Sense Resistor; Power Rating:250mW; Resistance:0.065ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:WSL; Operating Temperature Range:-65°C to +170°C; Resistor Element Material:Bare Metal; Temperature Coefficient:± 75ppm ;RoHS Compliant: Yes