Vishay WSL1206R0540FEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.054ohm, 0.1162V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL1206R0540FEA.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Parti correlate
PanasonicERJ-L08UF54MV
Thick Film Chip Res Low Ohmic 1206 1% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-L08UF54MV
PanasonicERJ-3BWFR051V
Res Thick Film 0603 0.051 Ohm 1% 0.25W ±150ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-2BWFR051X
Res Thick Film 0402 0.051 Ohm 1% 0.25W(1/4W) 0ppm/C to 300ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityRLP73M2AR051FTDF
Res Thick Film 0805 0.051 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±400ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL1206FR-070R05L
Res Thick Film 1206 0.05 Ohm 1% 1/4W ±1000ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRL1206FR-7W0R05L
500mW Thick Film Resistors ±1000ppm/℃ ±1% 50mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL1206R0540FEA fornite dai suoi distributori.
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.25 W,0.054 OHMS,1% TOL, LEAD-FREE, TAPE/REEL
RES 0.054 OHM 1% 1/4W 1206
WSL-1206 .054 1% EA e3