Vishay WSL1206R0430FEB
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.043ohm, 0.1037V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL1206R0430FEB.
IHS
Datasheet5 pagine2 anni fa
RS (Formerly Allied Electronics)
Supply Chain
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2017-07-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
PanasonicERJ8CWFR043V
Res Thick Film 1206 0.043 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Metal Strip 1206 40m Ohm 1% 1W ±75ppm/°C Molded SMD Embossed Plastic T/R
PanasonicERJ8CWFR039V
Res Thick Film 1206 0.039 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupPE1206FRM7W0R04L
Current Sensor Low TCR Chip Resistor Automotive Grade Metal Foil 1206 40mOhm 1% Paper T/R
TE ConnectivityTL2BR047F
Res Metal Foil 1206 0.047 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±75ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-8BWFR043V
Res Thick Film 1206 0.043 Ohm 1% 1W ±150ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL1206R0430FEB fornite dai suoi distributori.
RES 0.043 OHM 1% 1/4W 1206
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.25W,0.043 OHMS,1% TOL, POWER METAL STRIP
WSL-1206 .043 1% EB e3