Vishay WSL1206R0240FEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.024ohm, 0.0775V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL1206R0240FEA.
IHS
Datasheet5 pagine2 anni fa
RS (Formerly Allied Electronics)
Supply Chain
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Parti correlate
PanasonicERJ-3BWFR024V
Res Thick Film 0603 0.024 Ohm 1% 0.25W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE Connectivity / AMP2-2176155-3
Fixed Resistor, Metal Foil, 0.25W, 0.024ohm, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERJ8CWFR024V
Res Thick Film 1206 24m Ohm 1% 1W ±50ppm/°C Molded SMD Punched Paper T/R
PanasonicERJ-8BWFR024V
Res Thick Film 1206 0.024 Ohm 1% 1W ±150ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0603 0.024 Ohm 1% 0.25W(1/4W) 0ppm/C to 250ppm/C Pad SMD T/R Automotive
TE Connectivity / AMP2-2176157-3
Res Current Sense Metal Foil 2010 0.024 Ohm 1% 3/4W ±50ppm/°C Molded Emboss T/R
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL1206R0240FEA fornite dai suoi distributori.
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.25 W,0.024 OHMS,1% TOL, LEAD-FREE, TAPE/REEL
RES 0.024 OHM 1% 1/4W 1206
WSL-1206 .024 1% EA e3