Vishay WSL1206R0120DBA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.012ohm, 0.0548V, 0.5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL1206R0120DBA.
Supply Chain
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-04-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Res Metal Strip 1206 0.012 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive
PanasonicERJ8CWFR012V
Res Thick Film 1206 12m Ohm 1% 1W ±50ppm/°C Molded SMD Punched Paper T/R
PanasonicERJ-8CWJR012V
Res Thick Film 1206 0.012 Ohm 5% 1W ±75ppm/C Pad SMD T/R
Res Metal Foil 1206 0.012 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Epoxy Pad SMD Automotive T/R
Res Metal Plate 1206 0.012 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Automotive Grade Metal Foil 1206 12mOhm 1% Paper T/R
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL1206R0120DBA fornite dai suoi distributori.
RES 0.012 OHM 0.5% 1/4W 1206
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.25W,0.012 OHMS,0.5% TOL, TIN/LEAD, BULK
WSL-1206 .012 .5% B43