Vishay WSL0805R0750DBA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.125W, 0.075ohm, 0.0968V, 0.5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL0805R0750DBA.
IHS
Datasheet5 pagine2 anni fa
RS (Formerly Allied Electronics)
Supply Chain
Country of OriginIsrael, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-04-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Parti correlate
PanasonicERJ6BWFR075V
Res Thick Film 0805 0.075 Ohm 1% 1/2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-L06UF75MV
Res Thick Film 0805 0.075 Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-L06UJ75MV
Res Thick Film 0805 0.075 Ohm 5% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityRLP73M2AR075FTDF
Res Thick Film 0805 0.075 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±400ppm/°C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 0.075 Ohm 1% 0.33W(1/3W) 0ppm/C to 150ppm/C Pad SMD T/R Automotive
TE Connectivity / AMP2176054-5
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.075ohm, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL0805R0750DBA fornite dai suoi distributori.
RES 0.075 OHM 0.5% 1/8W 0805
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.125W,0.075 OHMS,0.5% TOL, TIN/LEAD, BULK
WSL-0805 .075 .5% B43