Vishay WSL0805R0680FTG
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.125W, 0.068ohm, 0.0922V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL0805R0680FTG.
Supply Chain
Country of OriginIsrael, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-04-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Parti correlate
PanasonicERJ-6BWFR068V
Res Thick Film 0805 0.068 Ohm 1% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 0.068 Ohm 1% 0.33W(1/3W) 0ppm/°C to 150ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
250mW Thick Film Resistors ±1000ppm/℃ ±1% 68mΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 0.068 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±1000ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 0.068 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0508 0.068 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±150ppm/C Wide Terminal SMD Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL0805R0680FTG fornite dai suoi distributori.
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.125 W,0.068 OHM,1% TOL, TIN-PB, TAPE/REEL
RES 0.068 OHM 1% 1/8W 0805
WSL-0805 .068 1% RT1