Vishay WSL0805R0650FBA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.125W, 0.065ohm, 0.0901V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL0805R0650FBA.
IHS
Datasheet5 pagine2 anni fa
RS (Formerly Allied Electronics)
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
PanasonicERJ-6BWFR068V
Res Thick Film 0805 0.068 Ohm 1% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-6BWFR062V
Res Thick Film 0805 0.062 Ohm 1% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 0.062 Ohm 1% 0.33W(1/3W) 0ppm/C to 150ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 0.068 Ohm 1% 0.33W(1/3W) 0ppm/°C to 150ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
250mW Thick Film Resistors ±1000ppm/℃ ±1% 68mΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 0.068 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±1000ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL0805R0650FBA fornite dai suoi distributori.
RES 0.065 OHM 1% 1/8W 0805
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.125W,0.065 OHMS,1% TOL, TIN/LEAD, BULK
WSL-0805 .065 1% B43