Vishay WSL0805R0510FEK
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.125W, 0.051ohm, 0.0798V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL0805R0510FEK.
Supply Chain
Country of OriginIsrael, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-04-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Res Metal Strip 0805 0.05 Ohm 1% 1/2W ±75ppm/°C Molded SMD SMD Punched Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.05ohm, 0.1581V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
TE ConnectivityRLP73M2AR051FTDF
Res Thick Film 0805 0.051 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±400ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 0.051 Ohm 1% 0.33W(1/3W) 0ppm/C to 150ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6BWFR051V
Res Thick Film 0805 0.051 Ohm 1% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL0805R0510FEK fornite dai suoi distributori.
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.125 W,0.051 OHM,1% TOL, LEAD-FREE, BULK
RES 0.051 OHM 1% 1/8W 0805
WSL-0805 .051 1% EK e3