Vishay WSL0805R0430FBA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.125W, 0.043ohm, 0.0733V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL0805R0430FBA.
Supply Chain
Country of OriginIsrael, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-04-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.043ohm, 0.1466V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Res Metal Strip 0805 0.04 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive
Res Metal Strip 0805 0.04 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupPE0805FRM070R04L
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 0.04ohm, 0.0707V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERJ-6BWFR043V
Res Thick Film 0805 0.043 Ohm 1% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 0.043 Ohm 1% 0.33W(1/3W) 0ppm/C to 250ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL0805R0430FBA fornite dai suoi distributori.
RES 0.043 OHM 1% 1/8W 0805
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.125W,0.043 OHMS,1% TOL, TIN/LEAD, BULK
WSL-0805 .043 1% B43