Vishay WSL0805R0280FEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.125W, 0.028ohm, 0.0592V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL0805R0280FEA.
IHS
Datasheet5 pagine2 anni fa
RS (Formerly Allied Electronics)
Supply Chain
Country of OriginIsrael, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-07-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.028ohm, 0.1183V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Res Metal Strip 0805 0.03 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive
PanasonicERJ-6CWFR030V
Res Thick Film 0805 0.03 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6CWFR027V
Res Thick Film 0805 0.027 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/°C Pad SMD T/R Automotive
PanasonicERJ6BWFR030V
Res Thick Film 0805 0.03 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL0805R0280FEA fornite dai suoi distributori.
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.125 W,0.028 OHMS,1% TOL, LEAD-FREE, TAPE/REEL
RES 0.028 OHM 1% 1/8W 0805
WSL-0805 .028 1% EA e3