Vishay WSL0805R0240FTG18
Resistors, Current Sense, Pwr Rtg 0.25W, 0.0241 Ohm, 1% Tol, Tin-pb, Tape/reel, Hi Pwr
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL0805R0240FTG18.
Supply Chain
Country of OriginIsrael, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-04-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
PanasonicERJ-6CWFR024V
Res Thick Film 0805 0.024 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Res Metal Strip 0805 0.025 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive
Res Metal Strip 0805 0.022 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6CWFR022V
Res Thick Film 0805 0.022 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PE FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±75ppm/C 25mOhm 0.125W 1/8W
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL0805R0240FTG18 fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.024ohm, 0.0775V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RES 0.024 OHM 1% 1/4W 0805