Vishay WSL0805R0180FTG
Res Metal Strip 0805 0.018 Ohm 1% 1/8W 75ppm/C Molded SMD SMD T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL0805R0180FTG.
Supply Chain
Country of OriginIsrael, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-04-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Res Metal Strip 0805 0.018 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6CWFR018V
Res Thick Film 0805 0.018 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.017ohm, 0.0922V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERJ-6BWFR018V
Res Thick Film 0805 0.018 Ohm 1% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 0.018 Ohm 1% 0.33W(1/3W) 250±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive
TE Connectivity / AMP2-2176155-0
Resistor Chip Current Sense Metal Foil 0805 0.018 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Paper T/R
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL0805R0180FTG fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.125W, 0.018ohm, 0.0474V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.25 W,0.018 OHM,1% TOL, TIN-PB, TAPE/REEL
WSL-0805 .018 1% RT1