Vishay WSL0805R0100DBA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.125W, 0.01ohm, 0.0354V, 0.5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL0805R0100DBA.
IHS
Datasheet5 pagine2 anni fa
RS (Formerly Allied Electronics)
Supply Chain
Country of OriginIsrael, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-04-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Res Metal Strip 0805 10m Ohm 1% 1/4W ±75ppm/°C Molded SMD Embossed T/R
Res Metal Strip 0805 0.01 Ohm 1% 1/2W ±75ppm/°C Molded SMD SMD Punched Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.01ohm, 0.0707V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERJ-6CWFR010V
Thick Film Chip Resistor 0805 0.5W 0.01 Ohm 1% Tolerance ±75ppm/°C Surface Mount 2-Pin Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-6CWJR010V
Res Current Sense Thick Film 0805 0.01 Ohm 5% 1/2W 75ppm/C Molded Paper T/R -.
Yageo GroupPF0805FRM070R01L
Fixed Resistor, Metal Foil, 0.125W, 0.01ohm, 0.0354V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL0805R0100DBA fornite dai suoi distributori.
RES 0.01 OHM 0.5% 1/8W 0805
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.125W,0.01 OHMS,0.5% TOL, TIN/LEAD, BULK
WSL-0805 .01 .5% B43