Vishay WSL0603R0210FEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.1W, 0.021ohm, 0.0458V, 1% +/-Tol, 110ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL0603R0210FEA.
Introduction Date2008-01-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Parti correlate
Res Metal Strip 0603 0.02 Ohm 1% 0.4W ±110ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Res Metal Strip 0603 0.02 Ohm 1% 0.4W ±110ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive
Yageo GroupRL0603FR-070R02L
100mW Thick Film Resistors ±1500ppm/℃ ±1% 20mΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ3BWFR020V
Res Thick Film 0603 0.02 Ohm 1% 1/4W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ3BWFR022V
Res Thick Film 0603 0.022 Ohm 1% 1/4W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
250mW Thick Film Resistors 0ppm/℃~+250ppm/℃ ±1% 20mΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL0603R0210FEA fornite dai suoi distributori.
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.1 W,0.021 OHMS,1% TOL, LEAD-FREE, TAPE/REEL
RES 0.021 OHM 1% 1/10W 0603
WSL-0603 .021 1% EA e3