Vishay WSL0603R0190FEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.1W, 0.019ohm, 0.0436V, 1% +/-Tol, 110ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL0603R0190FEA.
IHS
Datasheet5 pagine2 anni fa
RS (Formerly Allied Electronics)
Supply Chain
Country of OriginIceland, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-02-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Res Metal Strip 0603 0.02 Ohm 1% 0.4W ±110ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Res Metal Strip 0603 0.02 Ohm 1% 0.4W ±110ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.4W, 0.018ohm, 0.0849V, 1% +/-Tol, 110ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRL0603FR-070R02L
100mW Thick Film Resistors ±1500ppm/℃ ±1% 20mΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ3BWFR020V
Res Thick Film 0603 0.02 Ohm 1% 1/4W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
250mW Thick Film Resistors 0ppm/℃~+250ppm/℃ ±1% 20mΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL0603R0190FEA fornite dai suoi distributori.
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.1 W,0.019 OHMS,1% TOL, LEAD-FREE, TAPE/REEL
RES 0.019 OHM 1% 1/10W 0603
WSL-0603 .019 1% EA e3