United Chemi-Con EMVA6R3ADA101ME55G
Cap Aluminum 100uF 6.3V 20% (5 X 5.2mm) SMD 55mA 2000h 85°C Cardboard T/R
IHS
Datasheet2 pagine10 anni fa
Datasheet2 pagine15 anni fa
Future Electronics
Electro Sonic
Newark
element14
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Country of OriginIndonesia, Mainland China, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 6 months ago)
Parti correlate
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWX 6.3V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
KYOCERA AVXUWR0J101MCL1GB
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWR 6.3V 100muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWJ 6.3V 100muF 卤20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEE0JA101SP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 6.3V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEE-0JA101AP
PanasonicEEV-HB0J101P
CAP 100UF 6.3V HB ELECT SMD
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con EMVA6R3ADA101ME55G fornite dai suoi distributori.
MVA Series 6.3 V 100 uF 85°C Ø5 x 5.2 mm SMT Aluminum Electrolytic Capacitor
100uF 6.3V 55mA@120Hz ±20% SMD,D5xL5.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Surface Mount, 2121
CAPACITOR ALUM ELEC 100UF, 6.3V, 20%, SMD; Capacitor Case / Package:Radial Can - SMD; Capacitance:100µF; Voltage(DC):6.3V; ESR:-; Lifetime @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Polarity:Polar; Product Range:MVA Series; Product Length:- RoHS Compliant: Yes