United Chemi-Con EMVA250ADA560MF55G
Cap Aluminum Lytic 56uF 25V 20% (6.3 X 5.2mm) SMD 66mA 2000h 85°C Cardboard T/R
Datasheet2 pagine15 anni fa
Newark
element14
DigiKey
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
Impronta
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
KYOCERA AVXUWR1E560MCL1GB
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWR 25V 56muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWX 10V 56muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWX 6.3V 56muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con EMVA250ADA560MF55G fornite dai suoi distributori.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 56uF, Surface Mount, 2626
56¦ÌF 25V ¡À20% 2000h@ 85¡ãC 66mA@ 120Hz,71.28mA@ 100kHz 6.6mm*6.6mm*5.2mm
Capacitor Alum Elec 56Uf 25V 20%, Smd; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Capacitance:56Μf; Voltage(Dc):25V; Esr:-; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Product Range:Alchip Mva Series; Product Length:- Rohs Compliant: Yes |Chemi-Con EMVA250ADA560MF55G