United Chemi-Con EMVA160ADA330ME55G
33uF 16V 37mA@120Hz ±20% SMD, D5xL5.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet2 pagine10 anni fa
Datasheet2 pagine15 anni fa
Electro Sonic
Farnell
Newark
element14
Supply Chain
Country of OriginIndonesia, Mainland China, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-10-31
LTD Date2023-03-31
Parti correlate
Cornell DubilierAVS336M16C12T-F
Cap Aluminum Lytic 33uF 16V 20% (5 X 5.4mm) SMD 13.1 Ohm 35mA 2000h 85C Automotive T/R
United Chemi-ConEMVE160ADA330MF55G
Cap Aluminum Lytic 33uF 16V 20%( 6.3 X 5.2mm) SMD 45mA 1000h 105C Automotive T/R
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWJ 16V 33muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEE-HB1C330AP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HB 16V 33muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 33UF 16 V DC, CD SERIES 2000H 6.3(DIA.)X5.8MM
Cap Aluminum Lytic 33uF 16V 20% (6.3 X 4.5mm) SMD 49mA 2000h 85C T/R
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con EMVA160ADA330ME55G fornite dai suoi distributori.
Cap Aluminum Lytic 33uF 16V 20% (5 X 5.2mm) SMD 37mA 2000h 85°C Cardboard T/R
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 33UF 16V 20%, SMD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Surface Mount, 2121
CAPACITOR ALUM ELECT 33UF 16V SMD; Capacitor Application:High CV; Capacitance:33µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:16V; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Height:5.2mm; Diameter:5mm; Capacitor Mounting:SMD
Capacitor Alum Elec 33Uf 16V 20%, Smd; Body Diameter:5Mm; Body Height:5.2Mm; Body Length:5.2Mm; Capacitance:33Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Application:High Cv; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic Rohs Compliant: Yes |Chemi-Con EMVA160ADA330ME55G