United Chemi-Con EMVA160ADA101MF55G
Cap Aluminum Lytic 100uF 16V 20% (6.3 X 5.2mm) SMD 70mA 2000h 85°C Cardboard T/R
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet2 pagine10 anni fa
Datasheet2 pagine15 anni fa
Farnell
Future Electronics
element14 APAC
Electro Sonic
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
SnapEDA
Impronta
Scarica
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Country of OriginIndonesia, Mainland China, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 6 months ago)
Parti correlate
Cornell DubilierAVS107M16D16T-F
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR AVS 16V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEE-HBC101UAP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HB 16V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Cornell DubilierAVS107M16D16B-F
Cap Aluminum Lytic 100uF 16V 20% (6.3 X 5.4mm) SMD 4.3 Ohm 70mA 2000h 85C Automotive Bulk
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWX 16V 100muF 卤20% 0.248Dia 6.30mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWJ 16V 100muF 卤20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEEHA1C101WP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HA 16V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con EMVA160ADA101MF55G fornite dai suoi distributori.
MVA Series 16 V 100 uF 6 x 5.2 mm 85°C SMT Aluminum Electrolytic Capacitor
100uF 16V 70mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL5.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Surface Mount, 2626
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 16volts 100uF 6.3X5.2
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 100UF 16V 20%, SMD; Capacitor Case / Package:Radial Can - SMD; Capacitance:100µF; Voltage(DC):16V; ESR:-; Lifetime @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Polarity:Polar; Product Range:Alchip MVA Series RoHS Compliant: Yes
CAP, 100µF, 16V, SMD; AE Capacitor Case: Radial Can - SMD; Capacitance: 100µF; Voltage Rating: 16V; ESR: -; Product Range: Alchip MVA Series; Lifetime @ Temperature: 2000 hours @ 85°C; Operating Temperature Min: -40°C; Operating Temperature Max: 85°C; Ripple Current AC: 70mA; Diameter: 6.3mm; Height: 5.2mm; Automotive Qualification Standard: -; MSL: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)