United Chemi-Con ELXZ6R3ELL151MEB5D
Cap Aluminum Lytic 150uF 6.3V 20% (5 X 11.5mm) Radial 2mm 175mA 2000h 105C Automotive Bulk
Electro Sonic
DigiKey
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2024-03-31
LTD Date2025-03-31
Parti correlate
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 6.3V 150muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEUFM0J151
United Chemi-ConEKZE6R3ELL151ME11D
Cap Aluminum Lytic 150uF 6.3V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 250mA 2000h 105°C Bulk
NichiconUPS0J151MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 6.3V 150muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEUFR0J151B
Panasonic EEUFR0J151B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con ELXZ6R3ELL151MEB5D fornite dai suoi distributori.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF, Through Hole Mount
CAP ALUM 150UF 20% 6.3V RADIAL
Aluminum Electrolytic Capacitor; Capacitor Type:High Temperature; Capacitance:150µF; Voltage Rating:6.3V; Package/Case:EB5; Termination Type:Radial Leaded; Capacitance Tolerance:± 20%; Leaded Process Compatible:Yes ;RoHS Compliant: Yes