United Chemi-Con ELXY160ELL271MH12D
Cap Aluminum Lytic 270uF 16V 20%( 8 X 12mm) Radial 3.5mm 445mA 3000h 105C Automotive Bulk
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet2 pagine4 anni fa
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-03-31
LTD Date2025-03-31
Parti correlate
KYOCERA AVXUPJ1C271MPD1TD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF
NichiconUPJ1C271MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 16V 270muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
NichiconUPM1C271MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 16V 270muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
United Chemi-ConEKYB160ELL271MF11D
Cap Aluminum Lytic 270uF 16V 20%( 6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 540mA 7000h 105C Bulk
PanasonicEEUFC1C271
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 16V 270muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEU-FC1C271BJ
Cap Aluminum Lytic 270uF 16V 20% (8 X 11.5mm) Radial 555mA 2000h 105°C
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con ELXY160ELL271MH12D fornite dai suoi distributori.
270uF 16V ±20% 445mA@100kHz Plugin,D8xL12mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 270UF, 16V
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 270UF, 16V; Capacitance:270µF; Voltage(DC):16V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:PC Pin; Lifetime @ Temperature:3000 hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:3.5mm; Product Length:-RoHS Compliant: Yes
CAPACITOR ALUM ELEC, 270UF, 16V; Capacitance:270µF; Voltage Rating:16V; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Body Diameter:8mm; Body Height:12mm; Capacitor Mounting:Through Hole; Filter Terminals:Radial Leaded; Impedance:0.17ohm