United Chemi-Con ELXY100ELL181MFB5D
Cap Aluminum Lytic 180uF 10V 20% (6.3 X 11.5mm) Radial 2.5mm 273mA 2000h 105°C Bulk
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet2 pagine4 anni fa
Datasheet2 pagine11 anni fa
United Chemi-Con
element14 APAC
Electro Sonic
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
NichiconUPJ1A181MED
UPJ Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.248Dia 6.30mm ±20% 180muF 10V
NichiconUPM1A181MED
180uF 10V 卤20% 290mA@10kHz Plugin,D6.3xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
180uF 10V 卤20% 290mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicEEU-FC1E181
Cap Aluminum 180uF 25V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 555mA 2000h 105°C Bulk
Wurth Elektronik860010373009
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
Wurth Elektronik860080273006
WCAP-ATLI Aluminum Electrolytic Capacitors
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con ELXY100ELL181MFB5D fornite dai suoi distributori.
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 180UF, 10V
180uF 10V ±20% 109.2mA@120Hz Plugin,D6.3xL13mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 180UF, 10V; Capacitance:180µF; Voltage(DC):10V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:PC Pin; Lifetime @ Temperature:2000 hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:2.5mm; Product Length:-RoHS Compliant: Yes