United Chemi-Con EKMH160VSN103MP30T
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10000uF
Scheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet15 pagine19 anni fa
Master Electronics
Future Electronics
Newark
element14
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Parti correlate
United Chemi-ConESMH160VSN103MP25T
PanasonicECA1CHG103
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 16V 10000muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
PanasonicECA-1CM103
Cap Aluminum 10000uF 16V 20% (18 X 35.5mm) Radial 7.5mm 1800mA 2000h 85°C Bulk
Cornell DubilierSLPX103M016A3P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 16V 10000muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
PanasonicEEU-HD1C103
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HD 16V 10000muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con EKMH160VSN103MP30T fornite dai suoi distributori.
Cap Aluminum Lytic 10000uF 16V 20% (22 X 30mm) Snap-In 10mm 0.066 Ohm 1970mA 2000h 105°C
KMH Series 16 V 10000 uF 105 °C Ø 22 x 30 mm Snap-In Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor; Capacitor Type:High Temperature; Capacitance:10000µF; Voltage Rating:16VDC; Capacitor Dielectric Type:Aluminum Electrolytic; ESR:0.066ohm; Body Height:30mm; Body Diameter:22mm; Lead Spacing:10mm
CAPACITOR ALUM ELEC 10000UF 16V SNAP-IN; Capacitance:10000µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:16V; ESR:0.066ohm; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 105°C; Height:30mm; Diameter:22mm; Capacitor Mounting:Through Hole