United Chemi-Con APXE2R5ARA181ME61G
Cap Aluminum Polymer 180uF 2.5V 20% (5 X 5.8mm) SMD 0.021 Ohm 2670mA 2000h 105°C T/R
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet4 pagine3 anni fa
Datasheet0 pagine0 anni fa
JRH Electronics
Electro Sonic
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-6.76%
Supply Chain
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2005-05-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Polymer Aluminum SMD Capacitors 2.5V 180uF 105 C SMD Low ESR
United Chemi-ConAPXK6R3ARA181ME61G
Cap Aluminum Polymer 180uF 6.3VDC 20% (5 X 5.8mm) SMD 0.017 Ohm 3390mA 15000h 105C T/R
Wurth Elektronik875105144007
WCAP-PSLP Aluminum Polymer Capacitors
Wurth Elektronik875105244012
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Surface Mount, 2626
KYOCERA AVXPCG0J181MCO1GS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Surface Mount, 2121
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con APXE2R5ARA181ME61G fornite dai suoi distributori.
Taped / Capacitor, Aluminum, 2.5 V, Cap.180 , Dia.5 , Leng.5
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Surface Mount, 2121
180¦ÌF 2.5V ¡À20% 21m¦¸ 2000h@ 105¡ãC 2.67A@ 100 kHz SMD 5.3mm*5.3mm*5.8mm
Super low ESR by using conductive polymer.
United Chemi-Con
CAP ALUM POLY 180UF 20% 2.5V SMD