United Chemi-Con APSG160ELL151MF05S
Cap Aluminum Polymer 150uF 16VDC 20% (6.3 X 5mm) Radial 2.5mm 0.02 Ohm 3200mA 20000h 105C Bulk
Scheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
United Chemi-Con
Datasheet2 pagine5 anni fa
Trend di 3 mesi:
+8.77%
Parti correlate
Panasonic 16SEPF150M+TSS - Conductive Polymer Aluminum Solid Capacitors (OS-CON)
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF, Through Hole Mount
KYOCERA AVXRHT1D151MDN1
Cap Aluminum Polymer 150uF 20VDC 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 0.02 Ohm 4350mA 1000h 125C Bulk
United Chemi-ConAPSA100ELL151MFA5G
Capacitor Aluminum Polymer 150Uf, 10V, 20%, Radial
Panasonic6SEP150M+TSS
Polymer Aluminium Electrolytic Capacitor, 150 uF, 6.3 V, Radial Leaded, 0.035 ohm
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con APSG160ELL151MF05S fornite dai suoi distributori.
SERIES: PSG; VOLT: 16; CAP: 150; DIA X LENGTH: 6X5; PACKAGING: BULK
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
CAP ALUM POLY 150UF 20% 16V T/H
This conductive polymer aluminum solid capacitor was designed for high voltage and high capacitance (rated voltage of 16V to 35V). The use of solid electrolyte provides stable temperature characteristics and this product guarantees an appealing long life of 15,000/20,000 hours at 105°C.