TT Electronics SPH10R0J
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 10ohm, 4.473V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
NRND
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
DistributorSKUMinPkg
RS (Formerly Allied Electronics)SPH10R0J02500Bulk
7h
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TT Electronics SPH10R0J.
IHS
Datasheet4 pagine4 anni fa
Farnell
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Mouser
Supply Chain
Country of OriginBarbados
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-12-03
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 1 month ago)
Parti correlate
Stackpole ElectronicsWW5JT10R0
Fixed Resistor, Wire Wound, 5.1W, 10ohm, 7.1415V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsWW3FT10R0
Fixed Resistor, Wire Wound, 3.2W, 10ohm, 5.6569V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrizioni
Descrizioni di TT Electronics SPH10R0J fornite dai suoi distributori.
Resistor; Wirewound; Res 10 Ohms; Pwr-Rtg 2 W; Tol 5%; Axial
RESISTOR, WIREWOUND, 10 OHM, 2W, 5%
WIREWOUND RESISTOR, 10 OHM, 2W, 5%; Product Range:SPH Series; Resistance:10ohm; Power Rating:2W; Resistance Tolerance: 5%; Voltage Rating:-; Resistor Case Style:Axial Leaded; Resistor Element Type:Wirewound; No. of Pins:2