Triad Magnetics VPM240-210
Transformer, Medical Grade, Toroid, 50VA, 100-240VAC, 240V@.21A/120V@.42A
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Triad Magnetics VPM240-210.
IHS
Datasheet2 pagine6 anni fa
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-4.35%
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.31.40.65
Introduction Date2019-06-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descrizioni
Descrizioni di Triad Magnetics VPM240-210 fornite dai suoi distributori.
Power Transformer 4000VAC 50VA Wire Lead Chassis Mount
MEDICAL GRADE PWR TOROID 240VCT@0.208A UL/CE TOROIDAL MOUNT
Toroidal Power Transformer, 50VA
120V(Parallel),240V(Series) 420mA,210mA Dual 50VA 100V,120V,220V,240V Dual,Multiple Taps , 92mm*92mm*38mm
PWR XFMR TOROIDAL 50VA CHAS MT
XFRMR 50VA MED GRADE CHASS MNT
TOROIDAL TRANSFORMER, MEDICAL, 50VA; Pow; TOROIDAL TRANSFORMER, MEDICAL, 50VA; Power Rating:50VA; Secondary Voltages:2 x 120V; Secondary Current Nom:420mA; Transformer Mounting:Chassis; Product Range:VPM Series
Toroidal Transformer, Medical, 50Va; Power Rating:50Va; Secondary Voltages:2 X 120V; Winding Type:Multi Primary, Dual Secondary; Toroid Center:Potted; Transformer Mounting:Chassis Mount; Transformer Terminals:Wire Leaded; Height:38Mmrohs Compliant: Yes |Triad Magnetics VPM240-210