Triad Magnetics VPL10-1000
XFRMR PWR 10V 1A CHASSIS / Power Transformer 3500VAC 10VA 8 Terminal Wire Lead Flange Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Triad Magnetics VPL10-1000.
IHS
Datasheet1 pagina4 anni fa
JRH Electronics
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-38.24%
Supply Chain
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.31.40.35
Introduction Date2007-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Triad MagneticsVPL12-800
TRANSFORMER, POWER, BOBBIN, 1, FREQ 50/60HZ, PRI 115/230VAC, SEC 6.3/12.6VAC
Triad MagneticsF-105Z
Transformer; 12VA; Chassis; Pri:115/230VAC; Sec:Ser 12VCT, Par 6VCT; Lug; 50/60Hz
Hammond162G12
Transformer Low Voltage PCB Mount Low Profile 115/230V 12VA 12.6V C.T @ 1.0A
Descrizioni
Descrizioni di Triad Magnetics VPL10-1000 fornite dai suoi distributori.
10V 2A,1A Dual 10.0VA 115V,230V Dual , 36.52mm*71.44mm*44.45mm
POWER XFMR 10Vct@1A UL/cUL/TUV CHASSIS MOUNT
Power Transformers 10VA 10V@1A 5V@2A
PWR XFMR LAMINATED 10.0VA CHAS
Power Transformer; Leaded Process Compatible:Yes; Output Current:2A; Output Voltage:5V; Peak Reflow Compatible (260 C):Yes; Power Rating:10VA; Series:World; Supply Voltage:230V; Transformer Mounting:Chassis; Transformer Type:Power ;RoHS Compliant: Yes