Telemecanique XU9M18MA230
Telemecanique Sensors Retroreflective Photoelectric Sensor, Barrel Sensor, 2 m Detection Range
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Telemecanique XU9M18MA230.
Newark
Datasheet2 pagine0 anni fa
TME
Burklin Elektronik
RS (Formerly Allied Electronics)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-4.03%
Descrizioni
Descrizioni di Telemecanique XU9M18MA230 fornite dai suoi distributori.
PHOTOELECTRIC SENSOR, 2M, SPST-NO, 240V; Sensing Range Max:2m; Sensing Method:Polarized Retroreflective; Sensor Output:SPST-NO; Product Range:OsiSense XU Series; Connection Method:Cable; Supply Voltage DC Min:24V RoHS Compliant: Yes
TELEMECANIQUE SENSORS XU9M18MA230 Photoelectric Sensor, 13 ft, SPST. More details: Photoelectric Sensor, Shape Tubular, Sensing Method Polarized Retroreflective, Circuit Type Solid State Relay SPST, Operation Mode Dark On, Max. Sensing Distance 13 ft., Power Requirement 24 to 240VAC/DC, Max. Load Current 200mA, Response Time 20 msec, Operating Frequency 25 Hz, Length 0.70 In., Width 0.70 In., Depth 2.20 In., Diameter 18mm, NEMA Rating 4X, IP Rating 67, Body Material Nickel Plated Brass, Electrical Connection 2m Cable, Light Source Red and Yellow LED, Features PMMA Lens