Telemecanique XCNT2518G11
Switch Limit N.O./N.C. DPST Side Rotary with Roller Lever Screw Clamp 3A 240VAC 250VDC Rotary Screw Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Telemecanique XCNT2518G11.
IHS
Datasheet8 pagine7 anni fa
Newark
Supply Chain
Country of OriginIndonesia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2018-06-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Descrizioni
Descrizioni di Telemecanique XCNT2518G11 fornite dai suoi distributori.
limit switch XCNT - thermoplastic roller lever - 1NC+1NO - slow - Pg11
Snap Acting/Limit Switch
LIMIT SW, SPST-NC/NO, LEVER, 3A, 240V; Limit Switch Actuator:Roller Lever; Contact Configuration:SPST-NC, SPST-NO; Contact Current AC Max:3A; Contact Voltage AC Max:240V; Operating Force Max:0.1N-m; Product Range:OsiSense XC Series RoHS Compliant: Yes