TE Connectivity YR1B68K1CC
R Series Axial Through Hole Fixed Resistor 68.1 Kohms +/-0.1% 0.25W +/-15PPM/DEGC
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TE Connectivity YR1B68K1CC.
Master Electronics
Datasheet16 pagine18 anni fa
Datasheet2 pagine20 anni fa
TE Connectivity
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-6.35%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
Impronta
3DScarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Parti correlate
TE ConnectivityYR1B63K4CC
Through Hole Metal Film Resistor, R Series, 63.4 Kohm, 250 Mw, - 0.1%, 500 V, Axial Leaded
TE ConnectivityYR1B69K8CC
Through Hole Metal Film Resistor, R Series, 69.8 Kohm, 250 Mw, - 0.1%, 500 V, Axial Leaded
TE ConnectivityLR0204F68K
Res Metal Film 68K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Conformal Coated AXL Ammo
Stackpole ElectronicsRNF18FTD68K1
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 68100ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD73K2
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 73200ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCFM14JT68K0
CFM FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -500ppm/C 68kOhm 0.25W 1/4W
Descrizioni
Descrizioni di TE Connectivity YR1B68K1CC fornite dai suoi distributori.
Axial FIXED RESISTOR YR Neohm 0.091Diax0.248L 2.30mmx6.30mm 0.25W 1/4W 68.1kOhm ±15ppm/C
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 68100ohm, 250V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Through Hole Mount
Special Order: YR1 0.1% 68K1 Resistance Value: 68.1K Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Power Rating: .25 W Through-Hole Resistor | 68.1K Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: YR1B68K1CC | Internal Number: 3-1622796-6 | TE Connectivity | NEOHM
RESISTOR, 0.1% 68K1; Power Rating:0.25W; Resistance:68.1kohm; Tolerance, Resistance:± 0.1%; Series:YR1; Operating Temperature Range:-65°C to +155°C; Resistor Element Type:Ceramic; Voltage, Rating:500V dc; Temperature Coefficient:± 15ppm/°C; Case Style:Axial; Diameter, Body:2.3mm; Length / Height, External:6.3mm; Temp, Coeff, +:15ppm/°C; Temp, Coeff, -:15ppm/°C; Tolerance, +:0.1%; Tolerance, -:0.1%; Voltage Rating, DC:500V; Diameter, Lead:0.6mm; Length, Lead:25mm; Temp, Op. Max:155°C; Temp, Op. Min:-65°C