TE Connectivity SMW551RJT
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 51ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 5329
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TE Connectivity SMW551RJT.
IHS
Datasheet4 pagine1 anno fa
Datasheet9 pagine5 anni fa
Electro Sonic
TE Connectivity
Sager Electronics
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-0.43%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
Impronta
3DScarica
TraceParts
3DScarica
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2009-05-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Parti correlate
Res Thick Film 0201 51 Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity6-1676966-5
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 47ohm, 300V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 4122
TE ConnectivitySMW256RJT
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 56ohm, 300V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2616
Res Thick Film 0201 47 Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
50mW Thick Film Resistors 25V ±5% ±200ppm/℃ 56Ω 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-XGNJ510Y
Res Thick Film 01005 51 Ohm 5% 1/32W ±300ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
Descrizioni
Descrizioni di TE Connectivity SMW551RJT fornite dai suoi distributori.
Res Wirewound 51 Ohm 5% 5W ±200ppm/C J-Lead SMD T/R
RES, 51R, 5%, 5W, WIREWOUND; Resistor Case Style: SMD; Resistance: 51ohm; Product Range: SMW Series; Voltage Rating: 500V; Resistor Element Material: Wirewound; Power Rating: 5W; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coeffici
Res, 51R, 0.1%, 5W, 5328, Wirewound; Resistance:51Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:5W; Resistor Case/Package:5328 [13573 Metric]; Resistor Technology:Wirewound; Resistor Type:High Power; Product Range:Sm Series Rohs Compliant: Yes |Cgs Te Connectivity SMW551RJT
SMW5 51R 5% Resistance Value: 51 Ω Element Type: Wire Wound Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Power Rating: 5 W Smd Power Resistor: 7 Watt & 0.10-500 Ohm | 51 Ω Wire Wound Power Resistor 5 % | Part Number: SMW551RJT | Internal Number: 6-1879233-6 | TE Connectivity | CGS