TE Connectivity SBCHE151R5K
Fixed Resistor, Wire Wound, 17W, 1.5ohm, 10% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TE Connectivity SBCHE151R5K.
Electro Sonic
Datasheet6 pagine12 anni fa
Datasheet8 pagine15 anni fa
Datasheet16 pagine18 anni fa
Datasheet40 pagine15 anni fa
element14 APAC
TE Connectivity
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-49.94%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2009-09-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Parti correlate
TE Connectivity1-1623728-0
Fixed Resistor, Wire Wound, 11W, 1.5ohm, 4.062V, 10% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount, 3935
TE ConnectivitySBCHE41R5K
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 1.5ohm, 10% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount, 3228
TE ConnectivitySBCHE61R5K
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 1.5ohm, 10% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCFM14JT1R50
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 1.5ohm, 250V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCFM12JT1R50
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 1.5ohm, 350V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCFM12JT1R60
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 1.6ohm, 350V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1-1623728-0
TE ConnectivitySBCHE41R5K
TE ConnectivitySBCHE61R5K
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1.5ohm, 2.739V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 1.5ohm, 2.449V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 1.5ohm, 3.873V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrizioni
Descrizioni di TE Connectivity SBCHE151R5K fornite dai suoi distributori.
RESISTOR, WIREWOUND, RES 1.5 OHMS, PWR-RTG 17 W, TOL 10%,RADIAL, CERAMIC HOUSED
Res Wirewound 1.5 Ohm 10% 17W ±400ppm/°C Ceramic AXL Thru-Hole
Avnet Japan
Axial Radial Formed FIXED RESISTOR SBC CGS 0.394x 0.354Rectangularx2.953L 10.00mmx9.00mmx75.00mm 17W 1.5Ohm ±400ppm/C
Wirewound Resistors - Through Hole 1.5 Ohms 17W 400PPM
1.5¦¸ ¡À10% 17W ¡À400ppm/¡æ 75mm*10mm
1-1623729-0, TE CONNECTIVITY/AMP BRAND
BCHE 17 W 1R5 10% Resistance Value: 1.5 Ω Element Type: Wire Wound Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 10 % Power Rating: 17 W Wirewound Resistor: Vertical Mount | 1.5 Ω Wire Wound Power Resistor 10 % | Part Number: SBCHE151R5K | Internal Number: 1-1623729-0 | Alias Number: SBCHE151R5KF | TE Connectivity | CGS