TE Connectivity RSS3100RJTB
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 100ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TE Connectivity RSS3100RJTB.
Master Electronics
Datasheet1 pagina21 anni fa
Farnell
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Parti correlate
Stackpole ElectronicsRSMF1JT100R
RSMF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±200ppm/C 100Ohm 1W
Stackpole ElectronicsRSMF2JT100R
RSMF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±200ppm/C 100Ohm 2W
Stackpole ElectronicsRSF2JT100R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 100ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE Connectivity2176082-7
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 100ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1625892-9
Resistor, Metal Oxide, Res 100 Ohms, Pwr-Rtg 3 W, Tol 5%, Axial | TE Connectivity ROX3SJ100R
TE Connectivity / AMP6-1879354-1
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 100ohm, 750V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrizioni
Descrizioni di TE Connectivity RSS3100RJTB fornite dai suoi distributori.
Res Metal Oxide 100 Ohm 5% 3W ±300ppm/C Conformal Coated AXL Ammo
RSS3 100R 5% AMMO PK
100¦¸ ¡À5% ¡À300ppm/¡æ 15mm
RESISTOR, 3W 5% 100R; Power Rating:3W; Resistance:100ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Series:RSS3; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Resistor Element Type:Metal Film; Voltage, Rating:350V dc; Temperature Coefficient:± 300ppm/°C; Case Style:Axial; Body Diameter:5.5mm; External Length / Height:15mm; Temperature Coeff. -:300ppm/°C; Tempperature Coeff. +:300ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating, DC:350V; Full Power Rating Temperature:70°C; Lead Diameter:0.8mm; Lead Length:30mm; Max Operating Temperature:155°C; Min Temperature Operating:-55°C; Voltage, Proof:600V