TE Connectivity RP73PF1E143KBTD
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 143000ohm, 25V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Production
Richiedi un campioneScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TE Connectivity RP73PF1E143KBTD.
JRH Electronics
Datasheet10 pagine8 anni fa
Sager Electronics
Master Electronics
Newark
Supply Chain
Country of OriginUK
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2019-08-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Descrizioni
Descrizioni di TE Connectivity RP73PF1E143KBTD fornite dai suoi distributori.
Res Thin Film 0402 143K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Epoxy Pad SMD Medical T/R
Res, 143K, 0.1%, 0.1W, 0402, Thin Film; Resistance:143Kohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:High Power; Voltage Rating:50V Rohs Compliant: Yes |Cgs Te Connectivity RP73PF1E143KBTD
RP 1E 0.1W 143K 0.1% 25PPM 5K RL Resistance Value: 143K Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 143K Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: RP73PF1E143KBTD | Internal Number: 2176308-4 | TE Connectivity | Holsworthy