TE Connectivity ROX3SJ1R5
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 1.5ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TE Connectivity ROX3SJ1R5.
Farnell
Datasheet4 pagine1 anno fa
element14 APAC
TE Connectivity
Master Electronics
TME
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-43.07%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
Impronta
3DScarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Parti correlate
TE ConnectivityROX2SJ1R5
Through Hole Resistor, Rox Series, 1.5 Ohm, 2 W, 5%, 350 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
TE ConnectivityROX1SJ1R5
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 1.5ohm, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1-1879354-7
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 1.5ohm, 750V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCFM14JT1R50
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 1.5ohm, 250V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCFM12JT1R50
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 1.5ohm, 350V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF2JT1R50
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 1.5ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX2SJ1R5
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 1.5ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 1.5ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1622375-1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 1.5ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 1.5ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrizioni
Descrizioni di TE Connectivity ROX3SJ1R5 fornite dai suoi distributori.
ROX3S SERIES AXIAL METAL FILM RESISTOR 1.5OHMS +/-5% 3W +/-300PPM/DEGC
Axial FIXED RESISTOR ROX Neohm 0.217Diax0.630L 5.50mmx16.00mm 3W 1.5Ohm ±350ppm/C
Res Metal Oxide 1.5 Ohm 5% 3W ±350ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
3W SM M/OX 5% 1R5 Resistance Value: 1.5 Ω Element Type: Metal Oxide Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Power Rating: 3 W Through-Hole Resistor | 1.5 Ω Metal Oxide Film Power Resistor 5 % | Part Number: ROX3SJ1R5 | Internal Number: 8-1625892-1 | TE Connectivity | NEOHM