TE Connectivity RLP73K2BR68JTD
Res High Power Current Sense Thick Film 1206 0.68 Ohm 5% 1/2W ±200ppm/°C Molded Paper T/R
Production
Richiedi un campioneScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TE Connectivity RLP73K2BR68JTD.
element14 APAC
Datasheet4 pagine1 anno fa
TE Connectivity
JRH Electronics
Master Electronics
Sager Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-5.72%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
SimboloImpronta
3DScarica
TraceParts
3DScarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-02-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Parti correlate
Yageo GroupRL1206JR-070R68L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.68ohm, 0.4123V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
TE ConnectivityRL73K2BR68JTD
Res Thick Film 1206 0.68 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8RQJR68V
Res Thick Film 1206 680m Ohm 5% 1/4W ¦250ppm/¦C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-8BQJR68V
Thick Film Chip Res 1206 Low Ohmic 5% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ8BQJR68V
Yageo GroupRL1206JR-070R62L
250mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 620mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRL1206FR-070R68L
Res Thick Film 1206 0.68 Ohm 1% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Descrizioni
Descrizioni di TE Connectivity RLP73K2BR68JTD fornite dai suoi distributori.
Avnet Japan
Res Thick Film 1206 0.68 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Smd Current Sense Resistors, Rl73 Series, 0.68 Ohm, 500 Mw, - 5%, 1206 [3216 Metric]
RLP73 Series 1206 0.68 Ohm ±5% 0.5 W ±200 ppm/°C High Power Thick Film Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.68ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
SMD Resistor 1206 680mΩ ±5% 0.5W ±200ppm/℃
RLP73K 2B R68 5% 5K RL Resistance Value: .68 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Current Sensing Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 1206 0.68 Ω Thick Film Current Sensing Resistor 5 % | Thick Film Resistor: Current Sense | Part Number: RLP73K2BR68JTD | Internal Number: 4-2176056-5 | TE Connectivity | CGS