TE Connectivity RLP73K2AR68JTD
Res Thick Film 0805 0.68 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Production
Richiedi un campioneScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TE Connectivity RLP73K2AR68JTD.
IHS
Datasheet4 pagine1 anno fa
TE Connectivity
Electro Sonic
Master Electronics
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
TraceParts
3DScarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-02-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Parti correlate
TE ConnectivityRL73K2BR68JTD
Res Thick Film 1206 0.68 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity / AMP6-1622825-3
SMD Current Sense Resistors, RL73 Series, 0.68 ohm, 125 mW, - 5%, 1.11 V, 0805 [2012 Metric]
PanasonicERJ-6RQJR68V
Res Thick Film 0805 0.68 Ohm 5% 0.125W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-6DQJR68V
Res Thick Film 0805 0.68 Ohm 5% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL0805FR-070R68L
Res Thick Film 0805 0.68 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di TE Connectivity RLP73K2AR68JTD fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.68ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Smd Current Sense Resistors, Rl73 Series, 0.68 Ohm, 250 Mw, - 5%, 0805 [2012 Metric] |Cgs Te Connectivity RLP73K2AR68JTD
RESISTOR, R68, 200PPM, 0.25W; Resistance:0.68ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250mW; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Resistor Mounting:SMD
RLP73K 2A R68 5% 5K RL Resistance Value: .68 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Low Ohmic Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0805 0.68 Ω Thick Film Low Ohmic Resistor 5 % | Thick Film Resistor: Current Sense | Part Number: RLP73K2AR68JTD | Internal Number: 2-2176054-8 | TE Connectivity | CGS