TE Connectivity PRBSA1-16F-BB0HW
Switch Rocker ON OFF SPST QuickConnectCurved Rocker 16A 250VAC 372.85VA >100000Cycles
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TE Connectivity PRBSA1-16F-BB0HW.
JRH Electronics
Datasheet4 pagine1 anno fa
Datasheet4 pagine1 anno fa
Datasheet4 pagine7 anni fa
Datasheet4 pagine2 anni fa
Datasheet62 pagine21 anni fa
TE Connectivity
Sager Electronics
Master Electronics
Burklin Elektronik
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.90.40
Introduction Date2008-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Parti correlate
TE Connectivity / AMP1571091-2
Rocker Switch, SPST, On-off, Latched, 16A, Wire Terminal, Rocker Actuator, Panel Mount
TE Connectivity1634202-2
Rocker Switch, Spst, 10A, 250V, Panel Rohs Compliant: Yes |Alcoswitch Te Connectivity 1634202-2
TE ConnectivityPRASA1-16F-BB000
Switch Rocker ON OFF SPST Quick Connect Curved Rocker 16A 250VAC 372.85VA >100000Cycle Tray
SWITCH, ROCKER, SPST, 15A, 125VAC, BLACK; Switch Operation:On-Off; Contact Configuration:SPST;
C&K ComponentsD102J12S215PQA
Switch Rocker ON None OFF SPST Quick Connect Curved Rocker 4A 250VAC 30VDC Medical Bulk
Descrizioni
Descrizioni di TE Connectivity PRBSA1-16F-BB0HW fornite dai suoi distributori.
Switch Rocker ON None OFF SPST Faston Rocker 16A 250VAC >100000Cycle
Rocker Switch, SPST, On-off, Latched, 16A, 2 PCB Hole Cnt, Wire Terminal, Rocker Actuator, Panel Mount
SWITCH ROCKER SPST 16A BLACK PNL
Rocker Switch SPST On-off Latched
Special Order: PRBSA1-16F-BB0HW=POWER ROCKER Switch Type: High Power Mounting Type: Panel Indicator/Imprint Legend: On-Off Panel Cutout Size: .545 x 1.086 in Panel Cutout Size: 13.8 x 27.6 mm High Power Panel On-Off .545 x 1.086" | Rocker Switch | Part Number: PRBSA1-16F-BB0HW | Internal Number: 1571091-9 | TE Connectivity