TE Connectivity PB6B2RS2M1CAL00Y500
Standard PB6 Black Panel Mount Front Pushbutton Switch 125mA AC 200mA DC 125V -30C~85C
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet5 pagine1 anno fa
Datasheet5 pagine1 anno fa
Electro Sonic
Sager Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+53.75%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
Impronta
3DScarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Introduction Date2020-06-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Descrizioni
Descrizioni di TE Connectivity PB6B2RS2M1CAL00Y500 fornite dai suoi distributori.
Switch Push Button OFF-(ON) SPST Round Button Momentary Contact 125VAC 50VDC Solder Lug Panel Mount Loose
PB SWITCH, SPST, 0.4A, 32V, WIRE LEADED; Switch Operation: Off-(On); Pushbutton Actuator Style: Round Domed; Contact Configuration: SPST-NO; Product Range: PB6 Series; Switch Terminals: Wire Leaded; IP Rating: IP68; Contact Current Max: 400mA; Contact Voltage AC Nom: 32V; Contact Voltage DC Nom: -; SVHC: Lead (27-Jun-2018); Actuator / Cap Colour: Black; Contact Current AC Max: 400mA; Contact Current DC Max: 200mA; Contact Voltage VAC: 32V; Contact Voltage VDC: 50V; Illumination Colour: Non-illuminated; Panel Cutout Diameter: 13.6mm; Pushbutton Switch Type: Industrial; Switch Mounting: Panel
PB OFF/ON RC BLK M1 TERM IP68 500MM LHS Push Button Switch Product Type: General Purpose Push Button Switch Configuration (Pole-Throw): Single Pole - Single Throw Number of Actuators: Single Actuator Profile: Flush Bushing Style: Threaded General Purpose Push Button Switch Single Pole - Single Throw Flush | Pushbutton Switch | Part Number: PB6B2RS2M1CAL00Y500 | Internal Number: 2329362-1 | TE Connectivity | ALCOSWITCH