TE Connectivity PB6B2HS3M1CAL00Y500
Standard PB6 Red Panel Mount Front Pushbutton Switch 125mA AC 200mA DC 125V -30C~85C
Production
Richiedi un campioneScheda dati
Prezzo e stock
Sager Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
Restocked
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
Impronta
3DScarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Descrizioni
Descrizioni di TE Connectivity PB6B2HS3M1CAL00Y500 fornite dai suoi distributori.
Switch Push Button OFF-(ON) SPST Round Button Momentary Contact 125VAC 50VDC Wire Leaded Panel Mount Loose
Pb Switch, Spst, 0.4A, 32V, Wire Leaded; Switch Operation:Off-(On); Pushbutton Actuator Style:Raised Round; Contact Configuration:Spst-No; Product Range:Pb6 Series; Switch Terminals:Wire Leaded; Ip Rating:Ip68; Contact Current Rohs Compliant: Yes |Alcoswitch Te Connectivity PB6B2HS3M1CAL00Y500
PN OFF/ON HC RED M1 TERM IP68 500MM LHS Push Button Switch Product Type: General Purpose Push Button Switch Configuration (Pole-Throw): Single Pole - Single Throw Number of Actuators: Single Actuator Profile: Extended Bushing Style: Threaded General Purpose Push Button Switch Single Pole - Single Throw Extended | Pushbutton Switch | Part Number: PB6B2HS3M1CAL00Y500 | Internal Number: 2329359-2 | TE Connectivity | ALCOSWITCH