TE Connectivity KUHP-11A51-120
Electromechanical Relay 120VAC 1.7KOhm 20A DPDT (73.66x35.71x38.89)mm Bracket Power Relay
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TE Connectivity KUHP-11A51-120.
element14 APAC
Datasheet3 pagine11 anni fa
IHS
Electro Sonic
Master Electronics
TE Connectivity
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-28.75%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
EE Concierge
SimboloImpronta
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.50
Introduction Date2003-06-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Parti correlate
TE Connectivity8-1608065-4
Power Relay 120VAC 20A DPDT (( 73.66mm 38.74mm 35.56mm)) Flange Mount
Side Flange, Enclosed Power Relay, Octal, 10 A, 8 Pins, Quick Connect
TE Connectivity7-1608065-1
Electromechanical Relay DPDT 20A 24VAC 72Ohm Flange Mount
Relay, 2 Form C (NO/NC), 24 V (AC), 72 Ω, 15 A, 277 V (AC), monostable, 6-1393116-3
Side Flange, Enclosed Power Relay, Octal, 20 A, 8 Pins, Quick Connect
Descrizioni
Descrizioni di TE Connectivity KUHP-11A51-120 fornite dai suoi distributori.
KUHP Series 20 A SPDT 120 VAC Bracket Mount General Purpose Power Relay
RELAY, E-MECH, POWER, DPDT, 20A, 120AC, VOL-RTG 120/240 AC, 28 DC, 8 PIN
General Purpose Power Relay 20A 120VAC DPDT - 6-1393114-9
Power/Signal Relay, 2 Form C, DPDT, Momentary, 2700mW (Coil), 20A (Contact), 28VDC (Contact), AC Input, AC/DC Output, Panel Mount
Relay, Dpdt, 240Vac, 28Vdc, 20A; Contact Configuration:Dpdt; Coil Voltage:120Vac; Contact Current:20A; Product Range:Kuhp Series; Relay Mounting:Panel Mount; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:240V; Contact Voltage Vdc:28V Rohs Compliant: Yes |Potter&brumfield Te Connectivity KUHP-11A51-120
KUHP-11A51-120=KU Relay & Contactor Type: General Purpose Power Relay Current Type: AC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 2 Form C DPDT-CO Contact Current Rating: 20 A General Purpose Power Relay AC Monostable 2 Form C DPDT-CO | Electromechanical Relay | Part Number: KUHP-11A51-120 | Internal Number: 6-1393114-9 | TE Connectivity | Potter & Brumfield