TE Connectivity KRPA-11AN-120
Relay, 2 Form C (no/nc), 120 V (AC), 2250 Ω, 10 A, 240 V (AC), Monostable, 3-1393104-2
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TE Connectivity KRPA-11AN-120.
IHS
Master Electronics
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
Restocked
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Parti correlate
TE Connectivity1-1393117-9
Power Relay 120VAC 10A DPDT(38.9mm 35.7mm 49.99mm) Socket
TE ConnectivityKUP-11A55-120
Relay, 2 Form C (NO/NC), 120 V (AC), 2250 Ω, 10 A, 240 V (AC), monostable, 2-1393117-9
TE ConnectivityKUP-11A35-120
Electromechanical Relay DPDT 10A 120VAC 2.25KOhm Socket
TE Connectivity2-1393104-9
Power/Signal Relay, 2 Form C, Momentary, 10A (Contact), AC Input, Panel Mount
Electromechanical Relay 120VAC 2.25KOhm 10A DPDT(38.89x35.71x55.55)mm Socket Industrial Relay
TE ConnectivityKU-11A35-120
Electromechanical Relay DPDT 10A 120VAC 2.25KOhm Tapped Core
Descrizioni
Descrizioni di TE Connectivity KRPA-11AN-120 fornite dai suoi distributori.
Relay, Dpdt, 240Vac, 10A; Contact Configuration:Dpdt; Coil Voltage:120Vac; Contact Current:10A; Product Range:Krpa Series; Relay Mounting:Socket; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:240V; Relay Terminals:Quick Connect Rohs Compliant: Yes |Potter&brumfield Te Connectivity KRPA-11AN-120
KRPA-11AN-120=KRPA Power Relay Type: Industrial Panel Plug-In Coil Magnetic System: Monostable, AC Coil Power Rating Class: 2 – 3 VA Coil Power Rating AC: 2.1 VA Coil Resistance: 2250 Ω Industrial Panel Plug-In Monostable, AC 2 – 3 VA 2.1 VA | Power Relays: Miniature & PCB & Or Industrial | Part Number: KRPA-11AN-120 | Internal Number: 3-1393104-2 | TE Connectivity