TE Connectivity KHAU-17A18-120
Power/Signal Relay, 4 Form C, 4PDT, Momentary, 1200mW (Coil), 2.5A (Contact), AC Input, Panel Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TE Connectivity KHAU-17A18-120.
IHS
Datasheet5 pagine1 anno fa
Master Electronics
TE Connectivity
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-1.70%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2008-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
LTB Date2025-01-16
LTD Date2025-01-16
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Parti correlate
Relay;E-Mech;4PDT;Ctrl-V 110/120VAC;5A;250VAC;Socket Mount;Blade Term;MY Series
TE ConnectivityKHAU-17D11-110
General Purpose Relays 4Pdt 110 Vdc 3A |Potter&brumfield Te Connectivity KHAU-17D11-110
TE ConnectivityKHAU-17D11-24
Power/Signal Relay, 4 Form C, 4Pdt, Momentary, 0.038A (Coil), 24Vdc (Coil), 850Mw (Coil), 2.5A
HC Series 3 A 4PDT 115 VAC Through Hole Miniature General Purpose Power Relay
KHA Series 3 A 4PDT 12 VDC Socket Mount Miniature General Purpose Power Relay
PanasonicHC4E-H-AC115V
HC Series 2 A 4DPDT 115 VAC Plug-In Miniature General Purpose Power Relay
Descrizioni
Descrizioni di TE Connectivity KHAU-17A18-120 fornite dai suoi distributori.
RELAY, 4PDT, 120VAC, 28VDC, 5A; Contact Configuration:4PDT; Coil Voltage:120VAC; Contact Current:5A; Product Range:KHA Series; Relay Mounting:Socket; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage VAC:120V; Contact Voltage VDC:28V RoHS Compliant: Yes