TE Connectivity HDP24-18-20PE
DEUTSCH HDP20 Series 20 Position Black Circular Receptacle Housing Connector
Production
Richiedi un campioneScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TE Connectivity HDP24-18-20PE.
IHS
Datasheet6 pagine1 anno fa
Datasheet6 pagine1 anno fa
JRH Electronics
Electro Sonic
TE Connectivity
Master Electronics
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
3DScarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date2018-01-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 1 year ago)
Descrizioni
Descrizioni di TE Connectivity HDP24-18-20PE fornite dai suoi distributori.
Circular Housing Receptacle 20 Position Pin Contact Cable Mount
CIRCULAR CONNECTOR, RECP ASM DEUTSCH HD SERIES / DEUTSCH HDP SERIES
Circular Connector, 20 Contact(s), Male, Receptacle
ConnCircular PIN 20 POSCrimp ST Jam Nut 20 Terminal 1 Port Bulk
TE Connectivity HDP24-18-20PE DIN Connector Plug 20 Pins 1 pc
CONN RCPT HSG MALE 20POS PNL MNT
REC, 20P, BLK, E, 16/20, P Nominal Voltage Architecture: 48 V 24 V 12 V Number of Positions: 20 Connector & Housing Type: Housing for Male Terminals Connector System: Wire-to-Wire Mating Pin Diameter: 1 mm 1.6 mm Deutsch Hdp20 Housing | 48 V 20 | Part Number: HDP24-18-20PE | Internal Number: HDP24-18-20PE | Alias Number: ZPF000000000140686 | 1 mm | TE Connectivity | DEUTSCH