TE Connectivity FN2070-36-08
Power Line Filter Multi-Stage EMI 0Hz to 400Hz 36A 250VAC Threaded Stud Chassis Mount
Production
Pagina del produttoreScheda dati
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TE Connectivity FN2070-36-08.
IHS
Datasheet7 pagine0 anni fa
TME
Newark
Master Electronics
Burklin Elektronik
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-100%
Supply Chain
Country of OriginThailand
Introduction Date2001-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Descrizioni
Descrizioni di TE Connectivity FN2070-36-08 fornite dai suoi distributori.
2-stage filter, 50 to 400 Hz, 36 A, 250 V (DC), 250 VAC, 1.23 mH, threaded bolt M4, FN2070-36-08
AC FILTER MULTI-STAGE EMI 1-PH 250VAC 36A CHASSIS FN 2070 SERIES
POWER LINE FILTER, 1-PH, 36A, 250VAC ROHS COMPLIANT: YES
Single Phase Chassis Mount Filter 250VAC 36A 2-St
Power Line Filters MULTI-STAGE 36A
Single Phase EMI Filter, 250V, 50/60HzHz
801262 36 Amp General Pourpose
FN2070-36-08, TE CONNECTIVITY / SCHAFFNER
Schaffner General Purpose Filters
LINE FILTER 110V/250VAC 36A CHAS
LINE FILTER 110/250VAC 36A CHASS
Mains Filter Dimensions L x W x H: 156 x 57.5 x 45.5 mm Resistance technical notation: 0M22 Temperature range: -25 ... 100 °C Weight: 790 g IEC-climate category: 25/100/21 Termination type: Screw Connection Rated voltage: 250 VAC Resistance: 0.22 MOhm