TE Connectivity FN2030M-16-06
Power Line Filter General Purpose EMI 0Hz to 400Hz 16A 250VAC Solder Lug Flange Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TE Connectivity FN2030M-16-06.
RS (Formerly Allied Electronics)
Sager Electronics
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+28.13%
Supply Chain
Country of OriginThailand
Introduction Date2017-05-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Descrizioni
Descrizioni di TE Connectivity FN2030M-16-06 fornite dai suoi distributori.
SINGLE PHASE EMI FILTER HIGH ATTENUATION ENHANCED 16A 250VAC CHASSIS FASTON
Power Line Filters 250Vac 16A 4mH Faston EMI Filter
Single Phase EMI Filter, 250V, 400HzHz
FN2030M-16-06, TE CONNECTIVITY / SCHAFFNER
LINE FILTER 250VAC/VDC 16A CHASS
LINE FILTER 250VDC/VAC 16A CHAS
Power Line Filter, Emi, 16A, 250Vac; Filter Applications:General Purpose; Voltage Rating:250Vac; Current Rating:16A; No. Of Phases:Single Phase; No. Of Stages:1 Stage; Filter Input Terminals:Quick Connect; Capacitance:1Μf Rohs Compliant: Yes |Schaffner FN2030M-16-06
FN2030M-16-06 Current Rating: 16 A Input Termination Type: FASTON Output Termination Type: FASTON Leakage Current (Max) (120VAC, 60Hz): 2.28 mA Leakage Current (Max) (250VAC, 50Hz): 3.4 mA High Performance Single Phase Filters Fn2030 & General Purpose Ac/dc Emc/rfi Filter With High Attenuation Performance | 16 A FASTON 2.28 mA | Part Number: FN2030M-16-06 | Internal Number: 817062-SF | FN2030M-16-06 Current Rating: 16 A Input Termination Type: FASTON Output Termination Type: FASTON Leakage Current (Max) (120VAC, 60Hz): 2.28 mA Leakage Current (Max) (250VAC, 50Hz): 3.4 mA High Performance Single Phase Filters Fn2030 & General Purpose Ac/dc Emc/rfi Filter With High Attenuation Performance | 16 A FASTON 2.28 mA | Part# FN2030M-16-06 | Schaffner