TE Connectivity CRGCQ0603J1K5
Res Thick Film 0603 1.5K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive AEC-Q200 T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TE Connectivity CRGCQ0603J1K5.
Master Electronics
Datasheet9 pagine8 anni fa
Datasheet10 pagine1 anno fa
Trend di 3 mesi:
+0.48%
Introduction Date2018-03-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Descrizioni
Descrizioni di TE Connectivity CRGCQ0603J1K5 fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 1500ohm, 75V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res General Purpose Thick Film 0603 1.5k Ohm 5% 1/10W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Thick Film Resistors - SMD CRGCQ 0603 1K5 5%
RES, 1K5, 5%, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 1.5kohm; Product Range: CRGCQ Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ±
CRGCQ 0603 1K5 5% Resistance Value: 1.5K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 1.5K Ω Thick Film General Purpose Resistor 5 % | Part Number: CRGCQ0603J1K5 | Internal Number: 2-2176340-0 | TE Connectivity | NEOHM