TE Connectivity AVC16MS04FE0DT5B04
Anti-Vandal Pushbutton Switch SPST Momentary RGB Illuminated Ring Flat Button 16mm 1A 24V Panel Mount
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet5 pagine1 anno fa
Farnell
TE Connectivity
Sager Electronics
JRH Electronics
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2021-09-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Descrizioni
Descrizioni di TE Connectivity AVC16MS04FE0DT5B04 fornite dai suoi distributori.
AVC16M FLAT S04 RGB R 500MM/2X3
Push Button Switches, Single Pole - Single Throw Configuration Pole-Throw
Capacitive Anti-Vandal Illuminated AVC Silver Panel Mount Front Pushbutton Switch 1A DC 24V -20C~65C
SPST, 1A, 24VDC, Wire Terminal, Panel Mount
VANDAL RESISTANT SW, SPST, 1A, 24V, PANL; Contact Configuration:SPST; Actuator / Cap Colour:Natural; Product Range:AVC Series; Switch
AVC16M FLAT S04 RGB R 500MM/2X3 Push Button Switch Product Type: Anti-Vandal Switch Configuration (Pole-Throw): Single Pole - Single Throw Number of Actuators: Single Actuator Profile: Flush Bushing Style: Threaded Anti-Vandal Switch Single Pole - Single Throw Flush | Pushbutton Switch | Part Number: AVC16MS04FE0DT5B04 | Internal Number: 2342832-8 | TE Connectivity | ALCOSWITCH